Anasayfa   Hakkımızda   Referanslar   İletişim

 
Isıtma Tesisatı
- MERKEZİ KAZAN DAİRELERİ
- YERDEN ISITMA TESİSATLARI
- HAVUZ SUYU ISITMA TESİSATLARI
- FAN-COİL TESİSATLARI
- KALORİFER TESİSATLARI
- ÇATI TİPİ DOĞALGAZLI ROOF-TAP CİHAZLAR
- VAV CİHAZLARI

Merkezi kazan dairelerinin dizayn edilmesinde sistemin ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen zon sayısına ve kapasitesine göre dizayn yapılır. Bütün zonlar otomatik kontrol sistemine bağlanarak tam otomasyon sağlanır.proje ihtiyaçları ve bütçe göz önüne alınarak döküm,çelik veya duvar tipi yoğuşmalı kaskad sistemlerden bir tanesine karar verilir. Burada öncelik müşteri taleplerine göre belirlenir. Kazan dairelerinin projelendirilmesi uzman mühendis kadrolarımızca yapılır. Cihaz seçimlerinde pompa,üçyollu vana ve kazan kapasite kontrolleri öncelikle yapılır. Firmamız sistem dizaynlarında tüm yenilikleri yakından takip etmekte ve gerek enerji tasarrufu ,gerekse daha uzun ömürlü sistemlerin kurulmasını birinci öncelik olarak görmektedir.

Tesisat Örnekleri
 
Uygulama Örnekleri

Yerden Isıtma Tesisatı
Döşemeden ısıtma kat betonu üzerine yerleştirilen izolasyondan sonra, ana malzemesi polypropilen,poietilen crossling veya polybutylen olan plastik malzemeden çekilmiş borularla veya bakır borularla yapılan ısıtmadır. Boruların üzerine bir tasfiye betonu atılarak kaplama malzemesi yerleştirilir. Bu tip ısıtma döşemeden olabildiği gibi ,duvardan veya tavandan da olabilir. Dağıtım katlara yerleştirilen kolektörlerden yapılır.
- Kapalı yüzme havuzları,havuz kenarları
- Hastahaneler,çocuk yuvaları
- Kat yüksekliği fazla olan yerlerde uygun düşey sıcaklık   dağılımını sağlamak amacıyla,
- Döşemeden ısıtma radyatör ısıtma ile birlikte kullanılabilir.   Örneğin lüks villa veya dairelerde taş, seramik, mermer kaplı   hacimlerde yerden ısıtma ,diğer mekanlarda radyatörle ısıtma   uygulanabilir.
- Yerden ısıtma sistemlerinde mahal kontrolleri oda sıcaklığı ve   zemin sıcaklığının ölçülmesi ve bu iki değerin belirlenen   sınırlar içinde olmasını sağlamak amacıyla üç yollu vana   kontrolü ile sağlanır. Firmamız tüm yerden ısıtma   sistemlerinin ve otomasyonunun uygulamalarını yapmaktadır.
 
Sigma Enerji Gemi Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. 2012 ©